31. jaanuar

Alustame kell 14.00, lahendame mõne tunniga olulised energiakulu probleemid ning jätkame vabas vormis aruteluga.

Tehnopoli ärihoone

Koolitus toimub Mäealuse 2/1, Tallinn.

4 esinejat

Koolitust viivad läbi Hoiame Kokku Grupp OÜ eestvedajad, Keskkonnaministeeriumi esindaja ja TTÜ professor.

Koolitusest

Oled oodatud osalema energiasäästmislahenduste koolitusel, mis on suunatud spetsiaalselt tootmistele ja tööstusele. Koolitusel võetakse vaatluse alla kõige põletavamad teemad ning räägitakse reaalsetest lahendustest!
Koolitusel käsitletakse ka 2016. aastal avatud toetusmeetme „Ettevõtete energia- ja ressursitõhusus“ tutvustamist, kus muuhulgas räägitakse toetust saavatest sektoritest ja toetuse määradest ning suurustest.
Koolitus keskendub just tootmiskomplekside energia- ja kõrvalkulude vähendamisele valdkondades, kus on võimalik saavutada reaalsed tasuvusajad vähem kui kolme aastaga.

Ajakava

 • 14.00 Koolitus
  • Küttesääst – juhtimises peitub võti!
  • Veesääst – lihtsaim lahendus, kiireim tasuvus!
  • Valgustus – keerulisim valdkond, suurim sääst!
  • Suruõhk – leketest analüüsini!
  • Ultrahelilahendused ennetavas hoolduses!
  • Mehaaniliste süsteemide ennetava hoolduse lahendused! (P. Põdra)
  • Elekter – standby’st reaktiivenergiani!
  • Mõõtmissüsteemid – selleks, et säästa, tuleb mõõta!
  • Keskkonnaministeerium – toetusmeede “Ettevõtete energia- ja ressursitõhusus” (I. Krustok)
 • 17.00 Referentsid, projektid ja tehtud tööd

Esinejad

Marti Arak

Marti Arak

Hoiame Kokku Grupp OÜ

TTÜ magistrikraadiga mehaanika- ja tootearendusinsener, kes omab kaheksa aastast tugevat müügi-, turundus- kui ka projektijuhtimiskogemust. Juhtimiskogemused ning inseneri kompetents on andnud Martile võimekuse eest vedada ka Euroopa suurimat robotivõistlust Robotex. Hobi korras mängib Marti bridži, malet ja tegeleb robotiehitusega.

Kristjan Kookmaa

Hoiame Kokku Grupp OÜ

TTÜ bakalaureusekraadiga elektroenergeetika insener, kes on viimased kümme aastat tegelenud elektri- ja automaatikaprojektide müügi ja juhtimisega. Kristjani kogemustepagas hõlmab kõike alates kaabli tõmbamisest kuni kõrgetasemeliste KNX automaatika projektide realiseerimiseni. Kristjani hobideks on kalastamine, jooksmine ja talisuplus.

Ivo Krustok

Ivo Krustok

Keskkonnaministeerium

Keskkonnatehnoloogia doktor, Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialist. Vastutab ettevõtete ressursitõhususe meetme teavitustöö ja ressursikasutuse analüüsi spetsialistide koolitustegevuse eest.

Priit Põdra - koolitaja

Priit Põdra

Tallinna Tehnikaülikool

TTÜs õpinguid alustanud ning Rootsi Kuninglikus Tehnikaülikoolis doktorikraadi kaitsnud mehaanikainsener, kes on viimased kaheksateist aastat tegutsenud TTÜs ja selle kõrvalt ka tööstuses. TTÜ professori, Eesti Energia inseneriosakonna juhi ning praegune TTÜ Mehaanikateaduskonna õppeprodekaani ametikohad koos aastatepikkuse eksperditööga on Priidile andnud kogemuse ja teadmised mistahes mehaanikasüsteemi inspekteerimisel, analüüsimisel ja auditeerimisel. Hobideks on triboloogia ja tööstuslahendused üldiselt.

Hind 249 € + km (esimesed 50 kohta tasuta)

Registreerimise vorm

Ees- ja perekonnanimi

Ettevõte

Amet

Email

Telefon

Kust kuulsid koolitusest?